Logo Text

Amerika’ya Gidiş Öncesi Oryantasyon Seminerleri

Bugüne kadar belki sadece filmlerden gördüğünüz veya kısa süre için turistik amaçlı ziyaret ettiğiniz Amerika Birleşik Devletleri’nde artık yaşamaya başlayacak olmanız şüphesiz fazlasıyla heyecan verici bir durum. Amerika’da bir üniversiteden kabul almak için geçirdiğiniz kimi zaman stresli kimi zaman da yorucu olan sürecin artık son aşamasına geldiğiniz için sizi tebrik ederiz. Bundan sonra yapmanız gereken gidiş öncesi hazırlıklarınızı tamamlayıp yeni maceranıza başlamak olacak.

Amerika’ya Gidiş Öncesi Oryantasyon Seminerleri

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Eğitim Danışmanlığı Birimi olarak Amerika’ya yolculuğunuzdan önceki süreçte birçok konu  hakkında size yardımcı olmak için hazırız. Öncelikle, “Amerika’ya Gidiş Öncesi Amerika’daki Yaşama Uyum Sağlama Seminerlerimiz”e mutlaka katılmanızı tavsiye ediyoruz. Seminerlerimiz Komisyonumuzun Ankara Merkez Ofisi ile İstanbul İrtibat Ofisi’nde yapılmaktadır. Seminer tarihlerimizi takvimimiz’den takip edebilirsiniz.

 

Bu seminerlerimizde, nasıl vize başvurusu yapacağınızdan, kabul aldığınız okul için doldurmanız gereken sağlık belgelerine, uçuş öncesi planlamanızdan, Amerika’ya vardığınız zaman yapacağınız parasal işlemler ve harcamalara kadar birçok konuda sizlere detaylı bilgi verilmekte ve tüm sorularınız cevaplandırılmaktadır. Seminerlerimizin en ilgi çeken bölümlerinden bir tanesi “Kültür Şoku” için hazırladığımız bölümdür. Yurtdışında uzun süre yaşamaya giden her birey için doğal bir süreç olan “Kültür Şoku”nu ve bu şoku en iyi şekilde atlatma yollarını öğrenmek seminerimize katılan öğrencilerimiz için faydalı olmaktadır. Seminerlerimize, Komisyonumuzun bursiyeri olarak veya Komisyonumuzdan danışmanlık hizmeti alarak Amerika’da eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz de katılarak, “Kültür Şoku”nu nasıl atlattıklarını, yeni bir çevreye uyum sürecindeki tecrübe ve deneyimlerini sizlerle paylaşmaktadırlar.