Logo Text

Diğer Sınavlar

Amerika’da Tıp Eğitimi almak istiyorsanız Medical College Admission Test’e  (MCAT) girmeniz gerekmektedir. MCAT sınavı ile ilgili bilgi almak için Association of American Medical Colleges sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de Tıp Eğitimine devam edip, Amerika’da ihtisas yapmak istiyorsanız, United States Medical Licensing Examination (USMLE) sınavını almanız gerekmektedir. USMLE sınavı ile ilgili bilgi almak için United States Medical Licensing Examination sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Hukuk Eğitimi almak istiyorsanız Law School Admission Test’e (LSAT) girmeniz gerekmektedir. LSAT sınavı ile ilgili bilgi almak için Law School Admission Test sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Diş Hekimliği okumak için Dental Admission Test (DAT) alınmalıdır. Bu sınav ile ilgili bilgi için Dental Admission Test sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Eczacılık okumak için Pharmacy College Admission Test (PCAT) alınmalıdır. Bu sınav ile ilgili bilgi içinPharmacy College Admission Test sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Veterinerlik okumak için Veterinary College Admission Test (VCAT) alınmalıdır. Bu sınav ile ilgili bilgi için Veterinary College Admission Test sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da farklı alanlarda almanız gereken diğer sınavlarla ilgili olarak Komisyonumuz ile iletişime geçebilirsiniz.