Logo Text

Fulbright U.S. Student Study/Research Programı

U.S. Student Study/Research Program’ı üniversite mezunlarına, lisansüstü programları öğrenci adaylarına, profesyonellere ve sanatçılara Türkiye’deki mesleki gelişimlerine yönelik çalışma ve araştırma yapma olanağı tanır. Program bir akademik yıl boyunca eğitim, araştırma ve profesyonel gelişimi amaçlar.

U.S. Student Study/Research Programı’na ek olarak, Türkiye’de araştırma yapmak üzere Komisyonumuz tarafından verilen farklı burs programları da bulunmaktadır. Geçtiğimiz akademik dönemlerde, Fulbright-mtvU Programı ile Fulbright-National Geographic Digital Storytelling Fellowship Programı’nı kazanan bursiyerler araştırmalarının bir kısmını veya tamamını Türkiye’de yürütmüşlerdir.

2016-2017 akademik yılında, on Amerikalı öğrenci araştırma bursiyeri, program çerçevesinde Türkiye’de bulunarak araştırmalarına devam etmektedirler. Bursiyerlerimiz içerisinde bu sene ilk defa verilen Fulbright Greece-Turkey Joint Research Award Programı’nı kazanan bursiyerimiz de bulunmaktadır.

Bursiyerlerimiz Ankara, Bursa ve İstanbul’daki üniversite ve araştırma merkezlerinde çalışmalarına başlamışlardır.

U.S. Student Program 2

Program ile ilgili detaylı bilgi için web sayfası: www.us.fulbrightonline.org/countries/selectedcountry/243

Programa yönelik sorularınız için Komisyonumuzun Amerikan Programları Bölümü ile amprog@fulbright.org.tr adresli e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

https://youtu.be/iosPSYArlB8