Logo Text

Fulbright U.S. Student Study/Research Programı

U.S. Student Study/Research Program’ı Amerikalı üniversite mezunlarına, lisansüstü programları öğrenci adaylarına, profesyonellere ve sanatçılara Türkiye’deki mesleki gelişimlerine yönelik çalışma ve araştırma yapma olanağı tanır. Program bir akademik yıl boyunca eğitim, araştırma ve profesyonel gelişimi amaçlar.

U.S. Student Study/Research Programı’na ek olarak, Türkiye’de araştırma yapmak üzere Komisyonumuz tarafından verilen farklı burs programları da bulunmaktadır. Geçtiğimiz akademik dönemlerde, Fulbright Greece-Turkey Joint Research Award Programı, Fulbright-mtvU Programı ve Fulbright-National Geographic Digital Storytelling Fellowship Programı’nı kazanan bursiyerler araştırmalarının bir kısmını veya tamamını Türkiye’de yürütmüşlerdir.

2017-2018 akademik yılında, on Amerikalı öğrenci araştırma bursiyeri, program çerçevesinde Türkiye’de bulunarak araştırmalarına devam etmektedirler. Bursiyerlerimiz Ankara, İstanbul, İzmir ve Muğla’daki üniversite ve araştırma merkezlerinde çalışmalarına başlamışlardır.

Program ile ilgili detaylı bilgi için web sayfası: www.us.fulbrightonline.org/countries/selectedcountry/243

Programa yönelik sorularınız için Komisyonumuzun Amerikan Programları Bölümü ile amprog@fulbright.org.tr e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.