Logo Text

Nasıl Başvurabilirim?

Burs Başvuru Dönemi Kapanmıştır
Fulbright Doktora Tezi Araştırma Bursu’na gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. 21 Eylül 2016’ya kadar olan evrak teslim süresi dolmuş ve 2017-2018 akademik yılı için başvuru dönemi kapanmıştır.

Aşağıda yer alan koşullar sadece bilgilendirme amaçlıdır. 2018-2019 akademik yılı burs duyurusu güncellemeleri için lütfen web sayfamızı takip ediniz.

 

Başvuru için ne yapmalıyım?
2017-2018 Akademik Yılı Doktora Tezi Araştırma Bursu’na başvuru için birBaşvuru Paketioluşturmanız ve Komisyonumuz’un Ankara Ofisine ulaştırmanız gerekmektedir.
Son başvuru tarihi nedir? 21 Eylül 2016

! Başvuru dönemi olarak mutlaka “2017-2018” akademik yılını seçiniz.

Başvuru paketinin içinde neler var? Aşağıdaki belgelerden herhangi biri eksik olan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır:

 1. Başvuru Paketi Kontrol Listesi
 2. Ek Bilgi Formu
 3. Online Başvuru Formu Çıktısı (Sağ üst bölümdeki “Başvuru” butonundan erişebilirsiniz)
 4. Bitirilen tüm programlar için resmi onaylı Diploma kopyası veya resmi onaylı Geçici Mezuniyet Belgesi (Tercihen İngilizce olmalıdır)
 5. Devam edilen programlar için resmi onaylı Öğrenci Belgesi (Tercihen İngilizce olmalıdır)
 6. Bitirilen ve devam edilen tüm programlar için resmi onaylı Not Dökümü (Transkript) (Tercihen İngilizce olmalıdır)
 7. Başvuruda belirtilen tez konusunun onaylandığına dair bağlı olunan Enstitü’den veya tez danışmanından alınacak resmi onaylı belge
 8. 3 adet Referans Mektubu
 9. TOEFL iBT veya Akademik IELTS Sınav Sonuç Belgesi (Eğer hardcopy belge yerine kurum kodumuzu kullanarak bize TOEFL sonucunuzu ilettiyseniz, başvuru paketine bunu belirten bir dilekçe ekleyiniz)
 10. CV
 11. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 12. İmza Formu
 13. Fotoğraf
Başvuru paketini hazırlamama yardımcı belgeler var mı?
Nereye göndereceğim?
Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu
Eskişehir Yolu 9. km
Tepe Prime İş Merkezi B Blok No:124
06800 Çankaya Ankara
Başvuru paketi için çıktısını almam gereken belgeler neler?
Ne zaman ulaştırmalıyım?

Elden ulaştıracaklar: En geç 21 Eylül 2016 Çarşamba günü Komisyonumuz’un Ankara Ofisine saat 17:00’e kadar elden iletmeniz gerekmektedir.

Kargo ile ulaştıracaklar: En geç 21 Eylül 2016 tarihinde kargoya vererek 23 Eylül 2016 Cuma gününe kadar Komisyonumuz’un Ankara Ofisine ulaştırılması gerekmektedir. Başvuru Paketinizi göndermek için özel kargo şirketi tercih etmenizi ve posta sürecinizi takip etmek için takip numaranızı saklamanızı tavsiye ederiz. 21 Eylül 2016 tarihinden sonra postaya verilen veya 23 Eylül 2016 tarihinden sonra elimize ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başka bilmem gereken birşey var mı?
 • Gerekli tüm belgeleri, Başvuru Paketinizin içinde tek seferde gönderiniz. Sonradan gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir. Başvuru paketinde, belirtilen tarihler itibariyle yukarıdaki belgelerden herhangi biri eksik olan veya belirtilen kriterlere uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru için hem online başvuru formunun doldurup gönderilmesi (submit edilmesi) hem de başvuru paketinin Komisyonumuza ulaşması gerekmektedir. Sadece birinin yapılması değerlendirme için yeterli değildir.
 • Başvuru ile ilgili olarak Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu’na verilen hiçbir evrak iade edilmez.
 • Geçmiş senelerde başvuru yapan adayların 2017-2018 akademik yılı için yeni bir başvuru paketi oluşturmaları ve tüm evrakları yeniden iletmeleri gerekmektedir.
 • Daha fazla bilgi için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ziyaret ediniz.
https://youtu.be/iosPSYArlB8