Logo Text

Nasıl Başvurabilirim?

Burs Başvuru Dönemi Kapanmıştır
Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu’na gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. 26 Aralık 2016’ya kadar olan evrak teslim süresi dolmuş ve 2017-2018 akademik yılı için başvuru dönemi kapanmıştır.

Aşağıda yer alan koşullar sadece bilgilendirme amaçlıdır. 2018-2019 akademik yılı burs duyurusu güncellemeleri için lütfen web sayfamızı takip ediniz.
Son Başvuru Tarihi: 2017-2018 akademik yılı CCI  Programı için adayların “Başvuru Paketi” oluşturmaları ve bu paketi Komisyonumuzun Ankara Merkez Ofisi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Elden ulaştıracaklar: En geç 26 Aralık 2016 Pazartesi günü Komisyonumuz’un Ankara Ofisine saat 17:00’ye kadar elden iletmeniz gerekmektedir.
Posta ile ulaştıracaklar: En geç 28 Aralık 2016 Çarşamba günü Komisyonumuz’un Ankara Ofisine ulaşacak şekilde 26 Aralık 2016 tarihinde kargoya verilmiş olması gerekmektedir. Başvuru Paketinizi göndermek için kargo şirketi tercih etmenizi tavsiye ederiz. 28 Aralık 2016 tarihinden sonra elimize ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

Gerekli tüm belgeleri, Başvuru Paketinizin içinde tek seferde gönderiniz. Başvuru Paketinize eklenmek üzere sonradan gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapan tüm adayların başvuru paketine eklenmesi gereken belgeler aşağıda belirtilmiştir:

  • Başvuru Formu çıktısı: Başvuru formu için buraya tıklayabilir veya sağ bölümdeki “Başvuru” butonundan erişebilirsiniz.

Başvuru formundaki TÜM sorulara İngilizce yanıt veriniz. Cevap alanlarını boş bırakmayınız. Size uygun olmayan sorulara “N/A” (not applicable) yazınız. Başvuru formunun son sayfasını imzalayınız. Başvuru formu şayet el yazısı ile dolduruluyorsa MAVİ tükenmez kalem kullanılmalı ve yazı okunaklı olmalıdır.

İsminizi yazarken soyadınızı BÜYÜK harflerle olmak koşuluyla nüfus cüzdanınızda gözüktüğü şekilde yazınız. Fakat Türkçe karakter kullanmayınız (örneğin; AYDIN Ayse Seyda).

Başvuru formunu doldururken dikkat etmeniz gereken diğer hususlar için buraya tıklayınız.

  • Lise boyunca alınan ders ve notları gösteren resmi belge (Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin not ortalaması 5,00 üzerinden 3,50 ya da 100 üzerinden 70 ve üzeri olmalıdır). Meslek yüksekokulu 2. sınıf öğrencilerinin de bu belgeyi eklemeleri gerekmektedir, ancak lise not ortalamaları dikkate alınmayacaktır.
  • Lise diplomasının okuldan alınacak “Aslı Gibidir” onaylı kopyası.
  • Meslek yüksekokulu öğrenci belgesi.
  • Meslek yüksekokulundan alınan dersleri ve notları gösteren resmi belge (2. sınıf öğrencilerinin not ortalaması 100 üzerinden en az 70 ya da 4.00 üzerinden 2,80 olmalıdır). Henüz hiçbir sınava girmemiş Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin de bu belgeyi ders listesini göstermesi açısından başvuru paketine eklemesi gereklidir.
  • Nüfus cüzdanı önlü-arkalı fotokopisi.
  • Bir adet vesikalık fotoğraf (arka yüzüne öğrencinin ismi yazılmalıdır).

ÖNEMLİ: Başvuru ile ilgili olarak Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonuna verilen hiçbir evrak iade edilmez.

Başvurunuzu eksiksiz yaptığınızdan emin olmak için buradan Evrak Kontrol Listesini indiriniz

https://youtu.be/iosPSYArlB8