Logo Text

Nasıl Başvurabilirim?

Son Başvuru Tarihi

27.12.2017

Son Başvuru Tarihi: 2018-2019 akademik yılı CCI Programı için adayların “Başvuru Paketi” oluşturmaları ve bu paketi Komisyonumuzun Ankara Merkez Ofisi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Elden ulaştıracaklar: En geç 27 Aralık 2017 Çarşamba günü Komisyonumuz’un Ankara Ofisi’ne saat 17:00’ye kadar elden iletmeniz gerekmektedir.

Posta ile ulaştıracaklar: En geç 29 Aralık 2017 Cuma günü Komisyonumuz’un Ankara Ofisi’ne ulaşacak şekilde 27 Aralık 2017 tarihinde kargoya verilmiş olması gerekmektedir. Başvuru Paketinizi göndermek için özel kargo şirketi tercih etmenizi tavsiye ederiz. 29 Aralık 2017 tarihinden sonra elimize ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

Gerekli tüm belgeleri, Başvuru Paketinizin içinde tek seferde gönderiniz. Başvuru Paketinize eklenmek üzere sonradan gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapan tüm adayların başvuru paketine eklenmesi gereken belgeler aşağıda belirtilmiştir:

  • Başvuru Formu çıktısı: Başvuru formu için buraya tıklayabilir veya sağ üst bölümdeki “Başvuru” butonundan erişebilirsiniz.

Başvuru formunun nasıl doldurulacağı konusunda başkalarına danışabilirsiniz, ancak sorulara kendi cümleleriniz ile yanıt vermeli ve formu kendiniz doldurmalısınız.

Başvuru formundaki TÜM sorulara İngilizce yanıt veriniz. Cevap alanlarını boş bırakmayınız. Size uygun olmayan sorulara “N/A” (not applicable) yazınız. Başvuru formunun son sayfasını imzalayınız. Başvuru formu şayet el yazısı ile dolduruluyorsa MAVİ tükenmez kalem kullanılmalı ve yazı okunaklı olmalıdır.

İsminizi yazarken soyadınızı BÜYÜK harflerle olmak koşuluyla nüfus cüzdanınızda gözüktüğü şekilde yazınız. Fakat Türkçe karakter kullanmayınız (örneğin; DEMIR Ayse Gulsen).

Başvuru formunu doldururken dikkat etmeniz gereken diğer hususlar için buraya tıklayınız.

  • Lise boyunca alınan ders ve notları gösteren resmi not döküm belgesi – transkript (Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin not ortalaması 5,00 üzerinden 3,50 ya da 100 üzerinden 70 ve üzeri olmalıdır). Meslek yüksekokulu 2. sınıf öğrencilerinin de bu belgeyi başvurularına eklemeleri gerekmektedir, ancak lise not ortalamaları dikkate alınmayacaktır.

Lise not dökümünüzü e-Okul sistemi üzerinden İngilizce olarak indirip belgeyi lisenizde onaylatabilirsiniz.

  • Lise diplomasının okuldan alınacak “Aslı Gibidir” onaylı kopyası.
  • Meslek yüksekokulu öğrenci belgesi.
  • Meslek yüksekokulundan alınan dersleri ve notları gösteren resmi not döküm belgesi – transkript (2. sınıf öğrencilerinin not ortalaması 100 üzerinden en az 70 ya da 4.00 üzerinden 2,80 olmalıdır). Henüz hiçbir sınava girmemiş Hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinin de bu belgeyi ders listesini göstermesi açısından başvuru paketine eklemesi gereklidir.
  • Nüfus cüzdanı önlü-arkalı fotokopisi.
  • Bir adet fotoğraf (arka yüzüne öğrencinin ismi yazılmalıdır).

ÖNEMLİ: Başvuru ile ilgili olarak Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu’na verilen hiçbir evrak iade edilmez.

Başvurunuzu eksiksiz yaptığınızdan emin olmak için buradan Evrak Kontrol Listesini indiriniz