Logo Text

“Re-entry ve Networking” Toplantısı

Fulbright Bursu ile Amerika Birleşik Devletleri’ne gidip programları sonunda yakın zamanda Türkiye’ye geri dönen bursiyerlerimiz için 3 Şubat 2017 Cuma günü Ankara’da “Re-entry ve Networking” toplantısı düzenledik.

IMG_8121   IMG_8164   IMG_8231

Toplantıda, networking ve Fulbright Programı mezunu olarak topluma hizmet ve katkı üzerine Doktora Tezi Araştırma Burs Programı mezunumuz Prof. Dr. Ülkü Gürler katılımcılarla bilgi ve deneyimlerini paylaştı ve katılımcıların da anlatılan konular üzerine bir çalışma yaparak fikir üretmelerine yardımcı oldu.

IMG_2408        IMG_2424

Öğleden sonra ise, Hubert H. Humphrey Programı mezunumuz Psikiyatrist Dr. Ümit Yazman ülkeye geri dönüş ve ters kültür şoku üzerine değerli paylaşımlarda bulundu. Toplantıya katılan mezunlarımız, Dr. Yazman’ın değindiği konular üzerine de grup çalışması yaparak fikirlerini birbirleri ile paylaştılar.

IMG_8615        IMG_8546

Toplantının sonunda, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Ersel Aydınlı‘nın ev sahipliğinde ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Komisyonumuzun yönetim kurulu üyeleri ve farklı kategorilerde verilen Fulbright burslarını alan Türk ve Amerikalı mezunlarımız ile Türkiye’de bulunan Amerikalı bursiyerlerimizin de katıldığı bir resepsiyon düzenlendi ve bu resepsiyonda eski ve yeni mezunlarımız birbirlerini tanıma fırsatını yakalamış oldu.

IMG_8943         IMG_8931