Logo Text

Türkiye ve ABD Arasında Öğrenci ve Akademisyen Değişimini Güçlendirme Çalıştayı

19-20 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen çalıştayımıza, 25 üniversitenin Uluslararası/Dış  İlişkiler Ofis’lerinde çalışan ve değişim programlarını yürüten 34 üniversite temsilcisi katılmıştır. Çalıştayımızda, üniversitelerin Amerika Birleşik Devletleri ile öğrenci ve akademisyen seviyesinde yürüttükleri değişim programlarının geliştirilmesine ve güçlendirilmesine  yönelik bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

IMG_2979 edit

Çalıştayımızda, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Naz Zeynep Atay; Koç Üniversitesi Uluslararası Programlar Ofisi Giden Öğrenci Danışmanı Sayın Zeynep Ezgi Erdem; İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler ve Değişim Programları Ofisi  Öğrenci Danışmanı Sayın B. Yasemin Başar ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İşbirliği Ofisi Uluslararası Anlaşmalar ve İşbirliğini Geliştirme Koordinatörü Sayın Dr. İbrahim Yorgun katılımcı üniversite temsilcileri ile bilgi ve tecrübelerini paylaşarak, Amerika Birleşik Devletleri ile yürütülen değişim programlarının geliştirilmesine yönelik tavsiyelerde bulunmuşlardır.

IMG_0598 small

Çalıştayımızda ayrıca, Skype bağlantısı ile gerçekleştirilen sunumda, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Study Abroad Ofisi Yetkilisi Sayın Jennifer E. Lawson, katılımcılarımıza Study Abroad programları ile ilgili bilgilendirme yaparak, değişim programlarını yürütmek için kullanılabilecek kaynaklara yönelik tavsiyelerde bulunmuştur.

IMG_2949 edit

IMG_0632 edit