Fulbright Türkiye Online Konferans - 28-29 Ocak 2021

HABERLER

FULBRIGHT Türkiye Online Konferans - 28-29 Ocak 2021

Komisyonumuzun 70. yılı kutlamaları çerçevesinde, 28-29 Ocak 2021 tarihlerinde “Educational & Cultural Exchanges and Peace: Promoting Mutual Understanding in the Disinformation Era” başlıklı online konferans düzenlenecektir.

Alanlarında uzman isimlerin bir araya gelecekleri konferansta, Türk ve Amerikan kültürleri arasındaki yakınlığın pekiştirilmesi ve Fulbright’ın, programın yürütüldüğü ülkelerde karşılıklı anlayışı tesis etme ve yanlış algılarla mücadeledeki süregelen önemi üzerinde durulacaktır.

Konferans, dezenformasyon çağının kendine özgü dinamiklerinin yanı sıra, kültürel değişim programlarının günümüzde karşılaştığı zorlukların ve sunduğu fırsatların ele alınacağı iki panel ve bir yuvarlak masa oturumundan oluşacaktır.

ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Dairesi Genel Sekreter Baş Yardımcısı Matthew Lussenhop ve ABD Türkiye Büyükelçisi David M. Satterfield’ın açılış konuşmasını yapacakları konferansta, Türkiye Fulbright Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. M. Akif Kireçci ve ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell de görüşlerini paylaşacaklar.

Konferansa kayıt yaptırmak ve konferans programı hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Konferans Kayıt

Konferans Programı